Treningi

Trening zawodników MUKS "SZS" Cieszyn

Trening zawodników MUKS "SZS" Cieszyn. fot. Łukasz Foltyn

Treningi szachowe odbywają się w czwartki w godz. 16.00 - 18.00 w Cieszynie, ul. Matejki 1A - Dom Narodowy.

W piątki o godz. 18.00 gramy online zamknięty turniej treningowy dla zawodników MUKS "SZS" Cieszyn, który cieszy się powodzeniem zarówno juniorów jak i seniorów.

Trening w klubie zwykle rozpoczyna się wykładem na temat konkretnego aspektu szachowego. Wspólnie analizujemy pozycje, rozwiązujemy zadania oraz gramy partie i turnieje treningowe.

Trening szachisty niezależnie od doświadczenia składa się z pracy indywidualnej oraz z pracy pod okiem trenera. Trener czuwa nad rozwojem zawodnika. Analizując jego grę poznaje mocne oraz słabe strony zawodnika. Doradza nad którym aspektem powinien w zawodnik się skupić w danym momencie, aby rozwój był optymalny.

Na podstawie trenerskich wskazówek zawodnik samodzielnie w domu przerabia szachowe materiały - książki, wideo, ćwiczenia. Warto spędzić część wolnego czasu na graniu, na żywo lub w internecie, aby przećwiczyć nowo poznane aspekty gry w praktyce.

Systematyczna współpraca trenera i zawodnika w dłuższym okresie powoduje rozwój i polepszenie poziomu gry zawodnika.

Kadra trenerska

Łukasz Foltyn - wieloletni instruktor szachowy, sędzia państwowy 1-szej klasy oraz czynny zawodnik drużyny seniorów MUKS "SZS" Cieszyn.