Pierwszy weekend Ligi Śląskiej Seniorów za nami

27 lutego 2021 rozpoczęły się Druzynowe Mistrzostwa Śląska Juniorów na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Po 3 rundach drużyna z Cieszyna jest na miejscu 7.

W sobotę nasza drużyna wygrała wysoko mecz z KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice II. Mocny start dał nam drugie miejsce i świetny humor 🙂

Ostatnie przedmeczowe sekundy i chwila skupienia naszych juniorów - Ani i Mikołaja przed 1 rundą. fot. Łukasz Foltyn

Druga runda zakończyła się dramatycznym remisem z  Pszczyńskie Szachy II. Niewiele zabrakło do zwycięstwa, niestety niedoczas zadecydował o wyniku partii na 1 szachownicy.

Ostatnia runda, rozegrana w niedzielę to festiwal niedoczasów i minimalna porażka 2,5-3,5 z UKS "Pałac Młodzieży" Katowice. Z przyczyn zdrowotnych nie mógł wystąpić nasz najmocniejszy zawodnik Łukasz Foltyn. Przeciwnicy wystawili najmocniejszy skład i wyraźnie górowali rankingowo na każdej szachownicy. Aż 3 partie skończyły się remisami po ciężkiej walce. Grzegorz Wiercigroch oraz Mikołaj Grzybek wywalczyli remisy, a Cyprian Gepfert zdobył pełny punkt. Przeciwniczka Anny Wąsowicz również musiała się długo tłumaczyć w obronie po bardzo ostrej partii, zanim udało się jej pokonać naszą juniorkę. Oczywiście, obie zawodniczki kończyły partię w niedoczasie 🙂

Bardzo ciekawa sytuacja miała miejsce  na 4 szachownicy. Była to ostatnia partia meczu. Propozycja remisowa ze strony przeciwnika dawała wygraną katowickiej drużynie. Jan Waszut Będąc gorszej ale niejasnej pozycji, w obustronnym niedoczasie. mając 2 piony mniej zaryzykował dalszą grę. Po niedokładnej grze przeciwnika odbił groźnego piona i sytuacja się wyrównała; jednak pozycja nie dawała szans na wygraną i partia po kilku ruchach  zakończyła się nierozegraną.

W drużynie wystąpiło dwoje juniorów - Mikołaj Grzybek i Anna Wąsowicz. Pierwszy raz w barwach MUKS-u zaprezentował się Jan Waszut. Punkty zdobyli:

  • Łukasz Foltyn 1
  • Cyprian Gepfert 3
  • Grzegorz Wiercigroch 1,5
  • Jan Waszut 2
  • Mikołaj Grzybek(junior) 2,5
  • Anna Wąsowicz (junior) 0,5

Następne trzy rundy rozegrane zostaną 13-14 lutego. Dokładne wyniki oraz statystyki dostępne na portalu chessarbiter

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2021/tdr_234/results.html?l=pl&tb=206_  

Na koniec kilka zdjęć z 3 rundy.

Comments are closed.